Які діяти підприємству при отриманні розпорядження ТЦК та СП
Послідовність дій підприємства, при отримання розпорядження ТЦК та СП про проведення заходів мобілізації чи виклик працівників до ТЦК та СП.
(п. 13 постанови КМУ від 16.05.2024 №560)
Керівники підприємств, установ, організацій з отриманням розпорядження відповідного голови (начальника) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації) або відповідного керівника ТЦК та СП про проведення заходів мобілізації чи виклик резервістів та військовозобов’язаних до ТЦК та СП:
1. Видають наказ керівника підприємства про проведення оповіщення резервістів та військовозобов’язаних, у якому зазначаються:
• підстава та мета видання,
• перелік осіб, які підлягають оповіщенню,
• дата, час та місце їх прибуття,
• способи доставки до ТЦК та СП, який надіслав розпорядження,
• відповідальні особи за здійснення оповіщення,
• порядок контролю за оповіщенням та прибуттям військовозобов’язаних,
• інші питання.
2. Організовують через відповідальних осіб здійснення оповіщення у робочий час працівників підприємства шляхом вручення повісток під їх особистий підпис.
3. Здійснюють на підприємстві інформаційне забезпечення призову резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації.
4. Повідомляють письмово у триденний строк ТЦК та СП про результати оповіщення та виконання резервістами та військовозобов’язаними вимог законодавства.
5. Забезпечують прибуття резервістів та військовозобов’язаних шляхом їх перевезення від підприємства до пунктів збору ТЦК та СП або військових частин чи звільнення їх від виконання обов’язків з урахуванням часу, необхідного для прибуття до ТЦК та СП, та у разі потреби часу на зворотній шлях.
6. Невідкладно інформують відповідний ТЦК та СП про працівників, які відмовилися від отримання повісток, та працівників, які написали заяви про звільнення.
Наслідки невиконання керівником підприємства вказаних дій:
накладення штрафу за ст. 210-1 КУпАП на посадову особу підприємства у розмірі від 34 000 грн до 59 500 грн.